PŘEDNÁŠKY

O PSECH

Domů     Co se dozvíte      Jak probíhají     Podmínky     O mě     Galerie     Kontakt     Reference     Odkazy

 
 

    Přednášky o psech asistenčních, vodicích, o canisterapii, ale i o tom, jak se bránit napadení cizím psem, pro školy a školky, vznikly ve snaze přispět k lepšímu porozumění mezi lidmi a psy. Protože některé sdělovací prostředky již delší dobu záměrně děsí veřejnost zprávami o různých incidentech se psy, chtěla jsem tímto způsobem vytvořit jakýsi protipól, kde lidé mohou poznat psa ne jako nebezpečí, ale jako věrného společníka a užitečného pomocníka, který pozitivně ovlivňuje nejen zdravé lidi, ale poskytuje výraznou pomoc i lidem s postižením.


    Z vlastní zkušenosti vím, že ovlivnit zaběhnuté myšlenkové stereotypy dospělého člověka není jednoduché a právě proto jsem se rozhodla začít u dětí, které pak mohou prostřednictvím svých zážitků přesvědčit i rodiče.


    Z přednášky by si účastníci měli odnést zkušenost, že pokud člověk se psem nekomunikuje způsobem, který je pro psa srozumitelný, zvíře se může stát nejisté a může se zachovat způsobem, který je pro okolí nepřijatelný. Dále si  účastníci mohou díky modelovým situacím uvědomit pocity, které zažijí, když jim ve ztížených podmínkách pomáhá pes.


“Pes je jediný tvor, který vás miluje víc, než vy milujete sami sebe.”

Fritz von Unruh

Domů     Co se dozvíte     Jak probíhají     Podmínky     O mě     Galerie     Kontakt     Reference     Odkazy